קניון ביוטי לנד-קניון מוצרי הקוסמטיקה והטיפוח למקצועניות הגדול בישראל

אבץ

על אבץ ועל יתרונותיו

כאשר מדברים על אבץ, מדברים למעשה על מינרל קורט. הוא חשוב ביותר לתפקוד האדם ומאידך אין צורך בכמות גדולה ממנו על מנת להתקיים. אבץ מצוי בכל תא בגוף ובפרט בעיניים, בכליות, מוח, כבד ובשרירים. כך גם לגבי אברי הרבייה הגבריים. בין היתר, חזק האבץ בחלוקת תאים, תהליכי גדילה, פעילות מערכת חיסונית, הסרת פעילות דלקתית, החלמה של פצעים, שכפול די אן אי ואפילו תיקון של חילוף חומרים ובריאות העצמות. מכאן למעשה באה לידי ביטוי חשיבותו של האבץ גם בתהליכי גדילה, הריון וכל השאר.

על אבץ ועל מהותו

היכן למעשה מצוי האבץ את האבץ יהיה ניתן למצוא במזונות כמו עוף, בשר, דגים וכל מוצרי החלב. חשוב לציין כי מאכלי הים מייצרים הרבה יותר אבץ ביחס לכל השאר. ביחס לקבלת האבץ מהצומח, ייוצר מקום קשה יותר וזאת בעקבות חוסר יכולת ספיגה ביחס לחי. במסגרת המזונות בהם חבוי האבץ, ניתן למצוא אותו גם בדגנים מלאים וזאת בעקבות השתייכותם לחומצה פיטית. מקור חשוב לאבץ בא לידי ביטוי גם בשעועית, חומוס, פאקן, שקדים וכד'.

על חוסר אבץ וסיכון

מה יכול לגרום מחסור באבץ? זה בא לידי ביטוי בנשירת שיער, אקנה, פצעים בלשון, מערכת חיסון חלשה, דלקות בפרוסטטה, איבוד משקל, ואפילו בעיות של ראיית לילה. אצל ילדים הבעיה עלולה להיות אף קשה יותר כאשר מדברים על איחוי פצעים ותהליך התפתחות וגדילה.

מה חשוב לדעת

כמידע שימושי חשוב להקפיד על תזונה שיש בה אבץ ובפרט נשים אשר בהיריון או מניקות. כך גם ילדים בגיל ההתבגרות והגדילה. אנשים שלא אוכלים מספיק, אנשים צמחוניים או אפילו טבעוניים אמורים וחייבים לקבל את האבץ כתחליף אחר מדברים אחרים על פי הדרכת מטפל או רופא ואפילו תזונאי. בסיכום דבר, שמירת רמות האבץ באמצעות מקורות מהחי והצומח, יספקו את התשובות וזה יבוא לידי ביטוי באספקה קבועה של קטניות, דגים, אגוזים ואפילו שמרי בירה. כך למעשה ניתן לחיות על הצד הטוב ביותר תוך תשומת לב לכל הפרטים הקטנים כגדולים בעוד האבץ בראשם.

 

לא נמצאו מוצרים העונים על הבחירה